Haber

Çin’i vuran Doxuri Kasırgası nedeniyle önlemler sıkılaştırıldı

– Çin’i vuran Doxuri Kasırgası nedeniyle önlemler sıkılaştırıldı

PEKİN – Çin hükümeti, Çin’in doğu kıyısındaki Fujian eyaletini vuran Doxuri Tayfunu nedeniyle önlemleri sıkılaştırdı.

Çin’in Fuijan ve Anhui eyaletlerini etkisi altına alması beklenen Doksuri Tayfunu, Çin’de önlem almaya başladı. Çin Su Kaynakları Bakanı Li Guoying, Çin’in Doxuri Tayfunu’ndan etkilenmemesi için ilgili departmanları yeniden önleyici tedbirler almaya, denetlemeye ve uygulamaya ve tayfunun tetiklediği fırtına ve sellere karşı çalışmaya çağırdı. Doxuri Tayfunu’nun çok kuvvetli olacağını belirten Li, “Bu yılki 5. tayfun olan Doxuri Tayfunu, daha yüksek yoğunluk, daha fazla su buharı ve daha geniş etki alanı nedeniyle önceki tahminlerden çok daha güçlü.”

Li, çalışmaların can kaybına yol açmaması, rezervuar barajları yıkmaması, değerli barajları aşmaması ve değerli altyapı sistemini etkilememesi amacına da odaklanılması gerektiğini söyledi.

okullar askıya alındı

Çin’in birçok kıyı bölgesinde yer alan Xiamen, Quanzhou ve Zhangzhou şehirlerinde okullar tatil edilirken, işyerleri ve fabrikalar da geçici olarak tatil edildi. Doksuri Tayfunu’nun başta Haihe Nehri havzası olmak üzere bazı bölgelerde sellere neden olabileceği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu