Haber

Mondi Kağıt fabrikayı kapatıyor: 83 işçi işten çıkarılacak

Mondi Türkiye Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş., Adana Batı Fabrikası tesisini kapatıyor. Kapanış olarak şirket tarafından KAP’a (KAP) yapılan bildirimde; ‘ üretim verimliliğinde yetersizlik, sipariş adetlerinin düşük olması ve diğer işletmelerle rekabet edecek düzeyde olmaması.

Yapılan açıklamada, “Adana Batı Fabrikası’nda faaliyetlerin durdurulmasının şirketin toplam üretim ve satışlarına önemli bir etkisi olmayacağı, Adana Batı Fabrikası’nda gerçekleştirilen üretim Adana Doğu Fabrikası da dahil olmak üzere şirketin diğer üretim birimleri tarafından gerçekleştirilmiştir.”

Fabrikada çalışan 83 işçinin iş akdinin feshedileceğinin belirtildiği açıklamada şu şartlara yer verildi;

“Adana Batı Fabrikası’nın kapanması nedeniyle toplam 83 çalışanın işine son verilecek. Adana Batı Fabrikası’nın kapanmasından etkilenen tüm çalışanlar için çeşitli planlar yapılmaktadır. İlan tarihi itibarıyla iş akdi feshedilecek çalışanlara ödenmesi planlanan toplam kıdem ve ihbar tazminatı tutarı 16 milyon 741 bin TL olup, 2023 yılı kıdem tazminatı tavanının belirlenmesinin ardından bu rakam revize edilecektir. ve 2023 için fiyat artışları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu